دوستان بعضی از دوستان میگن چرا جاهایی که رفتی معرفی نمیکنی راستش گفتم تو اینترنت هست و لازم نمی دیدم توضیح بدم ولی هرکجا چیزی بلد بودم که تو اینترنت نبود یا مهم بود میگم.

بعد از باغ ارم رفتم به طرف مجموعه زند . اول رفتم ارگ یه نکته درمورد ارگ بگم که معلم تاریخمون گفت ( زندگینامه یکی از خان های کرد) که رضا شاه تمام خان های بزرگ کردستان رو دعوت کرد و بعدش همه رو گرفت انداخت زندان و بعضی ها افتادن تو این زندان یعنی ارگ کریم خان و به مدت طولانی اینجا بودن تا بعد از مرگ رضا شاه ازاد شدن.

بعد از ارگ رفتم حمام و مسجدم دیدم جاهای دیدنی ای بودن ولی خب حمام شبیه حمام های سنندج بود. بعد از مسجدم هم یه دور زدم(داخل بازار وکیل) و بعد راه افتادم به طرف دروازه قران (پیاده از بازار وکیل شمالی)  خیلی راه بود مخصوصا من که کوله همراهم بود و کولمم سنگین بود .

یه چند تا نکته بگم الان یادم افتاد اینکه تو سفر سعی کنید فقط وسایلی که نیاز دارید ببرید نه بیشتر نه کمتر چون واقعا به مشکل میخورید بنظرم یه لیست از وسایلی که تو سفر نیاز دارید داشته باشید تا سردرگم نشوید من خودم سه تا پتو مسافرتی و 2 دست لباس بردم که هیچ کدوم به کارم نیومد و واقعا کولمم سنگین شده بود

و نکتیه دیگه که باید اول میگفتم اینه که ببنید از کدوم مسیر برید (با اتوبوس) براتون ارزونتره چون مثلا من نگاه کردم از کرمانشاه به شیراز ۱۱۰ بود از همدتن به شیراز ۷۰ بود به خاطر همین اول رفتم همدان پس به این 2 نکته توجه کنید ۱-وسایل مورد نیاز یه کوله بنظرم 40 لیتری خوبه و بعد اگه خواستید کمپ بزنید چادر و مت یوگا و کیسه خواب یا اگه جای گرمی میرید پتو مسافرتی و بعد هم یه دست لباس اضافه و لوازم بهداشتی و قمقمه اب و یه چندتا کتاب  لذت کتاب خوندن در دل طبیعت(منظورم هرمزه ها نه شیراز) و و. 2- برای سفر ارزون اتوبوس ها و قطار و هواپیما رو چک کنید و بهترین مسیر رو انتخاب کنید و البته میتونید هیچ هاک کنید که من خودم اکثرا رفتم با خودم و برگشتم با هیچ هاک.

خب از موضوع دور نشیم به راه افتادم برم دروازه قران و تو راه هم یه سری به باغ جهان نما زدم و باغ جهان نما بد نبود ولی به باغ ارم نمیرسید.(البته نظر شخصی منه) 

راستی رفتم یه کلم پلو هم خوردم خیال میکردم با کلمه (کلم سالم مثل خورشت کلم) ولی خب مثل چیزی که فکر کردم نبودو یه عالمه توش گیاه بود که نمی دونم چی بودن ولی من خوشم نیومد.

ادامه دارد .

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Rodney مجله طب فیزیکی شباهنگ وب David بنصره معلم 20 ایران پلاگین | ای تی چت ویفی سـ4ــہ نقطـ...ـہ Susan